Greqi/Regjistrohen 103 vdekje, 702 të intubuar, 5,087 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

- Advertisement -

EODY bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 5087, nga të cilët 12 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 994.901. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 702. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 566 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 136 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3600 pacientë janë liruar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 376. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 103 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 19,085.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...