Bashkia Sarandë: Zero tolerim dhe ndëshkim për çdokënd që ndot ambientin publik

- Advertisement -

Njësia mbështetëse për pastrimin vazhdon të bëhet faktor në mënjanimin e vendeve të kthyera në vendgrumbullime ndotëse për mjedisin në vite. Kontrolli i hapësirës nga Saranda në Ksamil, përfshirë edhe akset rrugore e pastaj heqja e mbetjeve të hedhura, është një punë e përditshme e kësaj njësie. Pas kësaj, do jetë e patolerueshme dhe e ndëshkueshme hedhja e mbetjeve nga kalimtarët apo udhëtarët, duke mos lejuar rikrijimin e vatrave të ndotura.

“Pas evidentimit të vendeve të ndotura, vazhduam me pastrimin e hapësirave në Sarandë e Ksamil dhe përgjatë akseve rrugore.”, shprehet Adrian Gurma lidhur me këtë aksion.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...