Ksamil/ Grabiti 50 mijë euro , Vangjel Pella sërish kërkesë për lirim nga qelia

- Advertisement -

Grabitja në Ksamil, Vangjel Pella sërish kërkesë për lirim nga qelia. Pasi ju refuzua kërkesa e parë në 25 tetor, në 5 nëntor është rregjistruar një tjetër kërkesë nga ai. Ajo pritet të shqyrtohet nesër në orën 08.30 nga gjyqtari Fatmir Ndreu. Ky i fundit ishte i njejti gjyqtar që i refuzoi lirinë dy javë më parë të dyshuarit si bashkëpunëtor në grabitjen e 50 mijë eurove në shtëpinë e biznesmenit Lorenc Poka në Ksamil verën e këtij viti. Për ngjarjen janë në qeli Vangjel Pella bashkë me kosovarin Hil Mema, ndërkohë që dy kosovarë të tjerë janë ende në kërkim.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...