Bashkia Sarandë pyet Berdeneshin: “Çfarë problemesh keni?”

- Advertisement -

 

Prej një jave kryetari i Bashkisë Sarandë, Adrian Gurma është duke organizuar takime me çdo lagje të Sarandës për të dëgjuar shqetësimet që ka çdo banor lidhur me lagjen e tyre.

Gjatë këtyre takimeve tri janë sfidat për Bashkinë Sarandë: pastrimi, uji dhe trafiku.

Ndalesa e rradhës ka qenë në Berdenesh.

“Dëgjesa publike e radhës ishte në Berdenesh, ku prekëm nga afër shqetësimet e banorëve dhe diskutuam me ata, për adresimin sa më të mirë të zgjidhjes së tyre.”, shprehet kryebashkiaku Gurma pas këtij takimi.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...