Sekuestrohen 72 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

- Advertisement -

Operacioni është zhvilluar nga policia greke në Igumenicë, në zonën e gjelbër kufitare.

Mediat greke bëjnë me dije se janë gjetur 2 çanta që përmbanin 67 pako me 72 kg 634 gram marijuanë. Zona është krehur me qenin “Lussy” të policisë greke.

Operacioni ka nisur mëngjesin e ditës së djeshme dhe vazhdon ende nga policia greke.

Kujtojmë se dy ditë më parë u sekuestruan edhe 6 kg kanabis brenda qytetit të Igumenicës, duke e çuar sasinë e drogës të kapur në tokën greke me origjinë nga Shqipëria në 1.2 tonë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...