Bashkia Sarandë:” Eja bëhu pjesë e Orkestrës së qytetit tonë!”

- Advertisement -

Bashkia Sarandë njofton hapjen e audicioneve për të gjithë fëmijët nga mosha 8-14 vjeç që kanë dëshirë të jenë pjesë e Orkestrës Frymore të qytetit.

“Për të gjithë fëmijët 8 – 14 vjeç, që duan të jenë pjesë e Orkestrës Frymore të Qytetit, hapen audicionet nga datat 22 nëntor deri më 20 dhjetor 2021. Të gjithë të interesuarit mund të paraqiten pranë Qendrës Kulturore të Fëmijëve, çdo ditë në oraret 09:00 – 13:00 dhe 17:00 – 19:00.
Eja edhe ti bëhu pjesë e Orkestrës së qytetit tonë!”, njofton Bashkia Sarandë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...