ARRSH: Kujdes në Muzinë, ka rënie guresh dhe inertesh në rrugë

- Advertisement -

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se si pasojë e reshjeve të shiut me intensitet në Gramsh-Kodovjatj, në Qesarat, tek arrat në Lazarat dhe në Qafë Muzinë, në Qafë-Thanë ka rënie gurësh dhe inertesh në trup të rrugës.

Sipas njoftimit grupet e punës aktualisht  po punojnë për pastrimin e këtyre akseve duke vendosur edhe sinjalistikën provizore.

ARRSH vijon të apelojë drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes gjatë lëvizjes në ditët me shi, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë!

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...