Moti i keq, përmbytet fusha e Dervicianit, uji rrezikon të dalë në autostradën Gjirokastër – Kakavijë

- Advertisement -

Moti i keq ka përfshirë të gjithë Shqipërinë.

Fax Neës raporton se është përmbytur fusha e Dervicianit dhe uji rrezikon të dalë në autostradën Gjirokastër – Kakavijë. Raportohet gjithashtu probleme edhe në Lazarat ku përroi i Çullos rrezikon një lagje të tërë dhe një pjesë të mirë të qytetit.

Shtabi i emergjencave ndodhet në terren.

/Faxweb/

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...