Vijnë në Shqipëri mbi 74 mijë doza të vaksinës Pfizer

- Advertisement -

Pasditen e së shtunës kanë mbërritur në Shqipëri 74,880 doza të vaksinës Pfizer.

Gjatë një postimi në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se kjo sasi dozash vjen si pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer.

Manastirliu thekson se deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,646,720 vaksina anti-COVID. /sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...