Bashkia Finiq vazhdon “maratonën” e pastrimit te komuniteti romë në Vrion

- Advertisement -

 

Një “maratonë” e përditshme për pastrimin është duke u zhvilluar cdo ditë nga personat përgjegjës në bashkinë e Finiqit. Qëllimi i gjithckaje është me qëllim përmirësimin e standardit jetësor të fshatrave, pjesë e bashkisë. Për rrjedhojë gjatë javës janë kryer dhjetëra veprime me mbeturina dhe objekte të mëdha, tek “Syri i Kaltër”, tek ura e Kranesë etj. Një vëmendje e veçantë iu kushtua komunitetit të Vrionit, në kampin e romëve, ku u hoqën mbeturina nga Shërbimi Teknik dhe ekipet përgjegjëse, në kuadër të restaurimit të mjedisit natyror, në një front të hapur që lë në hije zonën. Zonës problematike të kampit iu referua edhe Prefekti i Qarkut Vlorë, ​​z. Flamur Memaj, në një takim që pati me kryetarin e Bashkisë së Finiqit, Kristo Kico, duke vënë në dukje nevojën urgjente për suksesin e tij, duke regjistruar personalitetet që ka Bashkia dhe rreth saj.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...