Tërmet me magnitutë 4.8 ballë në Lezhë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

- Advertisement -

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 4.8 ballë të shkallës rihter është ndjerë në Shqipëri.
EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa epiqendra e saj ka qenë 10 kilometra.

Vlen të përmendet se lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa qytete, si Lezhë, Tiranë, Shkodër dhe Pukë.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...