Tërmet me magnitutë 4.8 ballë në Lezhë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

- Advertisement -

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 4.8 ballë të shkallës rihter është ndjerë në Shqipëri.
EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa epiqendra e saj ka qenë 10 kilometra.

Vlen të përmendet se lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa qytete, si Lezhë, Tiranë, Shkodër dhe Pukë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...