Tag: Vlorë

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Detaje nga atentati me tritol në Vlorë, kamerat fiksojnë autorin me kapuç

Atentati me tritol ndaj 34 vjeçarit Indrit Sadedinaj, kamerat fiksojnë autorin. Lënda plasëse me qëllim ekzekutimin e 34-vjeçari Indrit Sadedini, dje në Vlorë, ishte vendosur vetëm...

Lajm i fundit/Shkrumbohet nga flakët makina në Vlorë (Çfarë dyshohet)

Një makinë në Vlorë është shkrumbuar nga flakët. Bëhet fjalë për automjetin e parkuar në lagjen “24 maj” që ka marrë flakë dhe është...

Plagosje e rëndë në Vlorë, arrestohet autori

Një plagosje me mjete të forta ka ndodhur këtë mesditë në zonën e Selenicës në Vlorë. Specialistët e Hetimit të Krimit në Stacionin e Policisë...

Një vlonjat për Marinën e Vlorës, ja kush po e ndërton projektin ambicioz

Marina Vlorë është projekti më i ri që pritet të fuqizojë Vlorën dhe gjithë rivierën. Një port i ri turistik, koncept turizmi elitar, mundësi...

Rrëzohet në shtëpi, 61 vjeçari humb jetën

Një 61 vjeçar në Vlorë ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar në shtëpi. Sipas policisë ngjarja raportohet të jetë aksidentale. “Më datë 01.12.2021, rreth orës...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...