Tag: Policia Greke

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Greqi/ Alarm për bombë, mbyllen të gjitha stacionet e metrosë

  Që nga orët e para të pasdites së së martës pasagjerët e metrosë janë përballur me shqetësime dhe vonesa në linja. Shkak kanë qenë...

Janinë/Sekuestrohen 22 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

  Operacioni në Janinë, nga policia kufitare e Filatit në bashkëpunim me policinë e Janinës. Është ndaluar një automjet që transportonte dushe. Brenda njërës prej...

Sekuestrohen 72 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Operacioni është zhvilluar nga policia greke në Igumenicë, në zonën e gjelbër kufitare. Mediat greke bëjnë me dije se janë gjetur 2 çanta që përmbanin...

Igumenicë, ndihma e “Lussy-t” bëri të mundur kapjen e marijuanës

Policia greke ka pikasur një shtetas grek që ecte në rrugë duke mbajtur një çantë, të cilën e kishte marrë në kufirin greko-shqiptar. I...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...