Tag: Matilda Qurku

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Konflikt mes PD dhe Matilda Qurkut, Ina Zhupa “admin” i Fb të PD Sarandë?!

  Matilda Qurku ka lajmëruar ditën e djeshme se ditën e shtunë,në datën 18 dhjetor 2021,nga ora 08:00 deri në 17:00,në selinë e degës Sarandë...

Reagon Bujar Nishani pas shkarkimit të Qurkut:”Morali i saj shkëlqen, i juaji kutërbon”

Matilda Qurku, sekretarja e PD dega Sarandë me anë të një postimi në Facebook ka lajmëruar se është pushuar nga puna pa pasur një...

PD Sarandë:”Matilda Qurku ka dhënë dorëheqjen më 14 maj “

  Matilda Qurku, sekretare e degës së PD në Sarandë me anë të një postimi në Facebook ka dhënë lajmin e shkarkimit të saj nga...

Matilda Qurku shkarkohet nga puna pas mbështetjes për Berishën

Matilda Qurku, sekretare e degës së PD në Sarandë me anë të një postimi në Facebook jep lajmin se ajo është shkarkuar nga ky...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...