Tag: Ilir Meta

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Shqipëria feston 28 Nëntorin, ky është urimi i Presidentit Meta dhe Kryeministrit Rama

Sot Shqipëria feston Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit, pasi në 28 Nëntor 1912 Ismail Qemali shpalli Pavarësinë në Vlorë, ndërsa Gjergj Kastrioti...

Meta: Më 25 korrik 2022 rikthehem në politikë

Presidenti Ilir Meta, ka theksuar se do të kthehet aktiv në politikë pas përfundimit të mandatit presidencial. Sipas Metës, ai kishte plane të tjera por...

Greqia notë proteste, reagon këshilltari i Metës: Presidenti nuk i jep llogari asnjë ambasade se çfarë bën

Zëdhënësi i presidentit Meta , Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me lajmin e dhënë në mediat greke, se vizita e kreut të shtetit...

“Ilir Meta provokues”, mediat greke akuzojnë presidentin: Ambasada greke i ka kërkuar shpjegime

Reagime të ashpra, me akuza për provokim ndaj presidentit Ilir Meta, kanë botuar sot mediat greke, në komentet e tyre për ekspozitën kushtuar Çamërisë,...

Kapetani i Polifonisë Kiço Kapetani (video)

E tërë jeta e tij ishte art. Ai ishte një burrë i urtë, i mençur e i bukur, një personalitet i këngës dhe i artit. Kiço...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...