Tag: Igumenicë

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Igumenicë/Shqiptarët vjedhin paratë dhe telefonat nga pakistanezët, 1 shqiptar i kapur

Përplasje mes emigrantësh në kufirin greko-shqiptar. Ngjarja në Asproklis, Igumenicë. Një grup prej katër shqiptarësh, ka mësyrë në një banesë të marrë me qera...

Igumenicë/Sekuestrohen 53 kg marijuanë, makina e marrë me qera

Sekuestrohen 53 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni në Igumenicë nga policia greke. Është ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe...

Tërmet me magnitudë 4 ballë afër Sarandës, epiqendra ishte…

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, mbrëmjen e së enjtes, më 18 nëntor, një tërmet me magnitudë 4 goditi Igumenicën. Epiqendra e tërmetit ishte...

Sekuestrohen 72 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Operacioni është zhvilluar nga policia greke në Igumenicë, në zonën e gjelbër kufitare. Mediat greke bëjnë me dije se janë gjetur 2 çanta që përmbanin...

Igumenicë, ndihma e “Lussy-t” bëri të mundur kapjen e marijuanës

Policia greke ka pikasur një shtetas grek që ecte në rrugë duke mbajtur një çantë, të cilën e kishte marrë në kufirin greko-shqiptar. I...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...