Tag: Greqia

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

“Më përmendi nënën, u inatosa se më ofendoi”, rrëfehet shqiptari që mbyti gruan në Greqi

“Isha i inatosur se më ofendoi. Të më thotë mua ajo për mamanë dhe të më shajë?! E kapa nga fyti dhe e mbyta.”. Kështu...

Bëhen publike foto nga sekuestrimi që iu bë policit i identifikuar si truri i grupit

  Policia greke ka publikuar sot edhe sekuestrimet, pjesë e kreut të grupit të greqizimit me dokumente të rreme, që iu kapën gjatë kontrollit, si...

U pajis me identitet të rremë në Greqi, kush është shqiptari i dënuar më parë për trafik kokaine

Një tjetë shqiptar është zbuluar i pajisur me mjete identifikimi të rremë. Mësohet se në 25.07.2014 ka dalë kjo kartë në Virona, Greqi në...

Zbulohen detaje të reja nga aksioni në Greqi, si të kërkuarit e Interpol Tirana morën identitet tjetër për të mos u ekstraduar

Janë zbuluar detaje të reja lidhur me akisonin e djeshëm në Greqi ku u arrestuan 20 persona, mes të cilëve edhe oficerë policie, zyrtarë...

Greqia e mbërthyer totalisht nga Covid, mijëra raste të reja dhe numër i lartë vdekjesh brenda 24 orëve

Greqia vijon të përballet me një situatë të vështirë të shkaktuar nga Covid-19 pasi prej ditësh tashmë numri i viktimave mbetet i lartë dhe...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...