Tag: finiq

Browse our exclusive articles!

Finiq: Investim i bashkisë për rrugët në Karahaxh

Drejtoria e Shërbimeve Teknike dhe Infrastrukturës pranë Bashkisë Finiq, përgjegjëse për projektet e ndërtimit të rrugëve, së fundmi ka përfunduar hedhjen e 40 metër...

Reshje shiu dhe erë! Si pritet të ndryshojë moti në mesditën e sotme, ulen temperaturat

Vendi ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Reshjet e shiut parashikohen me...

Dita e Dritës dhe Ujit të Bekuar në bashkinë Finiq, kryqi u kap nga 15- vjeçari Panajot Stavro nga Aliko.

Finiq: Dita e Dritës dhe e Ujit të Bekuar në bashkinë e Finiqit është shoqëruar sot nga ceremoniali tradicional i Dritës dhe hedhjes së...

E pabesueshme ajo që shikon kur viziton Manastirin e…

Manastiri i Mesopotamit ndodhet në pjesën jugore të fshatit Mesopotam në rrethin e Sarandës, fare pranë Finiqit të lashtë. Është një monument kulture shumë...

Sërish arrestim, 46 vjeçari nga Finiqi drejtonte makinën “tap”

Policia njofton se nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë u arrestua në flagrancë shtetasi N. P., 46 vjeç, banues në Finiq. Arrestimi i...

Popular

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...