“Syri i Kaltër” pastrohet nga ndotja që lënë pas turistët

- Advertisement -

Shërbimi i Pastrimit të Bashkisë Finiq, në bashkëpunim me Drejtorinë e Zonave të Mbrojtura, Qarku Vlorë, kanë vijuar me pastrimin, rregullimin dhe mirëmbajtjen e Zonës së Mbrojtur  tek “Syri i Kaltër”.

Një zonë kjo që ka shumë vizitorë, për pasurinë e tij natyrore, gjatë muajve të verës dhe jo vetëm.

“Bashkia duke shfrytëzuar të gjitha mundësitë që ka, me sektorin e pastrimit,dhe jo vetëm , intensifikon aksionet e pastrimit dhe riciklimit, për të ndryshuar tërësisht pamjen e zonës sonë dhe për të rritur atraksionet turistike.”, informon Bashkia Finiq.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...