Shtëpia, që nxit kreativitetin dhe socializimin mes banorëve të vet

- Advertisement -

 

Shtëpia e Fëmijës “Vangjel Pulla”, qendër sociale që shkon përtej detyrës për mirërritje dhe edukim të banorëve të vet.

“Vitet e fundit Shtëpia e Fëmijës “Vangjel Pulla” është bërë një qendër sociale që shkon përtej detyrës për mirërritje dhe edukim të banorëve të vet. Fundjavat sidomos, kur ngarkesa mësimore është më e ulët për fëmijët, stafi i edukatoreve kujdesen edhe për të nxitur frymën e krijimit mes fëmijëve. Këtë tregojnë edhe punimet e realizuara në vizatime, në pikturë apo aplikacione të ndryshme të bëra me materiale të riciklueshme. Të gjitha këto punë, të bëra me frymëzim, fantazi e dashuri, ekspozohen në mjediset e institucionit dhe fëmijët janë përfshirë në një garë të bukur për të zhvilluar hobet dhe aftësitë e tyre krijuese”, publikon në faqen e vet bashkia Sarandë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...