Rruga e “Syrit të Kaltër”, kur do të jetë gati?

- Advertisement -

Vazhdon  rikonstruksioni i rrjetit rrugor në “Syrin e Kaltër”, nga buxheti i shtetit, i cili përfundon brenda vitit 2022.

Një nga destinacionet më të bukura  turistike të bashkisë së Finiqit, e bën atë veçanërisht të njohur, bukuria e saj natyrore, e cila buron nga  ujërat e saj të kristalta.

“Bashkia jonë që ka shumë atraksione turistike, kulturore dhe historike, është një destinacion turistik për mijëra turistë vendas dhe të huaj, me interesa dhe motivime të ndryshme. Ndërhyrje të tilla në infrastrukturë funksionojnë si katalizator për zhvillimin dhe promovimin e zonës sonë…” tha kryebashkiaku Kristo Kiço.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...