Një stuhi e paprecedentë përfshiu zonën më të gjerë të Volos

- Advertisement -

Një stuhi me intensitet të tmerrshëm, e karakterizuar nga rrëmbimet e forta të erës, shiu i rrëmbyeshëm dhe mungesa e plotë e dukshmërisë, përfshiu Volosin. Stuhia me intensitet të paparë filloi në orën 16:45 me erë të papritur që përfshiu zonën në më pak se dhjetë minuta.
Sasia e ujit që ra në Volos që në minutat e para të stuhisë është e paprecedentë dhe rrugët u kthyen në lumenj, ndërkohë që në të njëjtën kohë ra breshër në shumë zona dhe shkaktoi dëme në makina, të cilat u bllokuan për shkak të mungesës së dukshmërisë. nuk i kalonte 20 metra. Dhjetra tenda shtëpish dhe apartamentesh u shkatërruan, ndërsa pemë dhe degë pemësh ranë në shumë rrugë dhe parqe të Volos.
Ashtu siç pritej, shumë thirrje janë bërë tek Zjarrfikëset për ndihmë, por edhe në Autoritetin Qendror Portual të Volos, pasi shumë varka janë gjetur në det të hapur, pavarësisht paralajmërimeve të meteorologëve.
Vlen të theksohet se rrufetë po binin vazhdimisht, ndërsa breshëri ka vazhduar deri në orën 17:05 ndërkohë që qarkullimi në rrugë është ndërprerë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...