Moti

Temperaturat e larta në Janar, shqetësojnë ekspertët

Në të paktën tetë vende evropiane, janë regjistruar temperatura rekord për sezonin këto ditë. Megjithatë, rritja e temperaturës ditët e fundit në shumë shtete evropiane...

Javën e ardhshme vjen Anticikloni Afrikan, në mesditë temperatura të larta…

Pas disa kohësh me mot të vranët dhe reshje shiu të dendura mbi vendin tonë tashmë ndryshon “tabloja” meteorologjike. Sipas Shërbimit Meterologjik Shqiptar në...

Moti i keq në Shqipëri, Drejtoria Detare del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë paralajmërohet

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar të gjitha autoritetet portuale që të bëjnë kujdes në tre ditët në vijim për shkak të përkeqësimit të...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot të ngrohtë dhe reshje të pakta. Problem do të jetë lagështira e lartë. Masa e ftohtë...

Dimri ‘ulet këmbëkryq’ në Shqipëri, meteorologia Lajda Porja parashikon se çfarë do të ndodhë me motin të mërkurën

Java e fundit e nëntorit ka nisur nën ndikimin e vranësirave dhe kthjellimeve, por dy ditët e para do të jenë veçanërisht të ftohta,...