Kapen në Follorinë, dy shqiptarë të shpallur në kërkim

- Advertisement -

Kapen në kufirin greko-shqiptar dy shqiptarë të shpallur në kërkim. Kapja e tyre është bërë në Follorinë pas një bashkëpunimi të Policisë së Follorinës me sektorin e verifikimit të pasaportave në Kakavijë.
Shqiptari 34-vjeçar është ndaluar, i kërkuar me dy urdhra arresti nga Prokuroria e Kalavrita për vjedhje në bashkëpunim, grabitje në bashkepunim dhe trafik droge kurse shqiptarja 43 vjeçare, me urdher arresti te Prokurorisë së Athinës për bashkëpunim të thjesht në trafikim të qënieve njerëzore.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...