Nga shtëpitë publike, te droga e grupi kriminal/ Policia hap dosjet, zbulohet e shkuara kriminale e biznesmenit shqiptar të ekzekutuar në Athinë

- Advertisement -

Policia greke vijon hetimet për vrasjen e 39-vjecarit nga Tepelena Dikenc allias Kristo Halili, i njohur me pseudonimin “Keli”, pronar i Bar “Dejavu” në Athinë. Policia greke po heton mbi dyshimet se Halili kishte në zotërim shtëpi publike në Athinë, të cilat në Greqi njihen si “studio”. Madje për këto në vitin 2017 ka pasur dhe një hetim, pasi dyshohej se mbroheshin nga zyrtarë të lartë të policisë greke. Pistë tjetër që po hetohet është edhe përfshirja e Halilit në trafikun e drogës. Madje policia greke ka nxjerrë nga arkiva edhe një dosje të 11 viteve më parë, kur mjetit të 39-vjecarit nga Tepelena i ishte vendosur lëndë eksplozive. Emri i Halilit rezulton në një dosje hetimore të 20 Marsit 2012 të policisë së Omonias ku flitet për një grup kriminal shqiptar që zotëronin rreth 30 shtëpi publike në rrugën “Iasonos”, në qendër të Athinës, madje disave prej tyre u ishte vënë zjarri. Ky grup përfitonte nga 60 euro për shtepi, pra 1800 euro në ditë. Në total fitimet llogariteshin në 600 mijë euro.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...