Protestuesit mbërrijnë para kryeministrisë, digjet flamuri serb

- Advertisement -

Protestuesit kanë mbërritur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ndërsa menjëherë pas mbërritjes kanë djegur edhe flamurin serb që ishte i varur në një prej shtyllave të bulevardit para kryeministrisë.

Ndërsa në shtyllat e tjera janë të varur edhe flamuj të tjerë serbë dhe maqedonas, por protestuesit kanë vendosur te djegin vetëm atë të Serbisë.

/FaxWeb/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...