LAJM I FUNDIT/ Një shqiptar ka vrarë veten në burgun grek

- Advertisement -

GREQI- Një lajm i rëndë na vjen nga të dënuarit shqiptarë nga burgu Melandrinu.
Dje 2/12/2021 në këtë burg të sigurisë së lartë, një shqiptar me origjinë nga Korça i ka dhënë fund jetes së tij.

Sipas tyre viktima është i moshës 35-40 vjeç.
Ishte dënuar me burgim të rëndë dhe kishte 8 vite që vuante dënimin.
Një ditë më para se  të varte veten viktima tentoi ti jepte fund jetës duke pirë lëndë kimike klor. Me të kthyer në qeli dje 2/12/2021, i dha fund jetës së tij.
Sipas të dënuarve ky veprim vjen si rezultat pasi Gjykata e Lartë la vendimin e dënimit të mëparshëm.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...