Greqi/ Regjistrohen 694 të intubuar, 97 vdekje, 6201 raste të reja në 24 orët e fundit

- Advertisement -

EODY bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 6201 , nga të cilat 3 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 957552. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 694. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 549 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 145 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3544 pacientë janë liruar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 422. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 97,ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 18.427 vdekje.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...