Greqi/Tërmet me magnitudë 4.1 ballë në Qiparisia

- Advertisement -

Sipas zgjidhjes së rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 21.33 të së premtes në mbrëmaje në Kyparisia.
Epiqendra u raportua 25 km në jugperëndim të Kiparissia. Thellësia fokale e tërmetit është vlerësuar në 22.9 km.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...