Këshilli Bashkiak i Finiqit, çfarë u diskutua në mbledhje?

- Advertisement -

Nën kryesinë e Ziso Nasho, Këshilli Bashkiak i Finiqit u mblodh ditën e djeshme, më 02.12.2021 në orën 11:00 paradite pranë zyrës së këshillit në Livadhja.

I pranishëm ishte edhe Kryetari i Bashkisë së Finiqit, Kristo Kiço, për të folur për problematikat me këtë rend dite:

1-Raport mbi treguesit e përformancës për 4-mujorin e tretë të drejtorisë së shërbimeve publike.

-Paraqitur nga drejtoria e Shërbimeve publike.

2-Miratimi i pr/vendimit nr.48 datë 02/12/2021,”Miratimi i Paketës Fiskale për vitin 2021”.

-Paraqitur nga drejtoria e të ardhurave dhe pronave publike.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...