Kanabis, kokainë dhe armë, arrestohet shqiptari në Selanik, anëtar i një rrjeti të trafikut të drogës në Greqi, u kap me bashkëpuntoren moldave

- Advertisement -

Një 48-vjeçar shqiptar u arrestua në Selanik të Greqisë me drogë. Policia e vendit fqinj thotë se ai është anëtar i rëndësishëm i një rrjeti të trafikut të drogës që transporton sasi të mëdha brenda vendit. Shqiptari u arrestua bashkë me bashkëpuntoren moldave teksa iu gjetën 35 kg kanabis, 2 pako kokaine, pistoletë, celularë dhe makinë për të qarkulluar. Madje u zbulua se ai ka masë ndalimi për hyrje në vendet e zonës Shengen.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...