1 Tetori, Dita Botërore e të Moshuarve

- Advertisement -

Dita Botërore e të Moshuarve është një ditë e veçantë për personat e moshës së tretë në të gjithë botën. E tillë edhe në Sarandë. Në këtë kuadër me të moshuarit e Qendrës Polivalente Sarandë, sot në Ditën Botërore të të Moshuarve, bashkia e Sarandës shtroi një drekë për të uruar dhe njëherësh pët t’u dhënë edhe lajmin e mirë, se së shpejti fillon rikonstruksioni i Qendrës Polivalente, me financim në kuadër të projektit IADSA🇮🇹 në Shqipëri.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...