Greqi: “Shkundet” Kreta nga tërmeti i fuqishëm

- Advertisement -

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premteje, në orën 05:45, në zonën detare të Kretës. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 42 kilometra në perëndim të Paleochora, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 17.5 kilometra.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...