Fëmija i parë për 2022 vajzë. Jetë të gjatë e pastë këmbën e mbarë!

- Advertisement -

Ajla ështē fëmija i parë që lindi ditën e dytë të 2022, kur ende vazhdonte trokitja e gotave të vitit që kish trokitur. Ajla Ziflaj, fëmijë e familjes Ziflaj në Ksamil, me një peshë 2990 gram, erdhi në jetë në orën 22.20 të ditës së parë të 2022 në maternitetin “Kristo Kalivopulli” në Sarandë nën kujdesin e stafit në pritje të jetës së re. Sipas drejtorit të maternitetit, mjekut Tajar Lako vogëlushja erdhi në jetë nga një lindje normale dhe gëzojnë shëndet të plotë si nëna dhe fëmija. Mes shumë urimeve të stafit që pritën jetën e re, urimeve të familjes Ziflaj vjen urimi edhe nga stafi i Sarandalife: “ Jetë të gjatë dhe pastë këmbën e mbarë vogëlushja Ajla”.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...