E fshehur mes shkurreve dhe e ndarë në 35 pako, sekuestrohen 300 kg drogë në kufirin greko-shqiptar

- Advertisement -

 

Janë sekuestruar 300 kg marijuanë në kufirin greko shqiptar.
Mediat e huaja shkruajnë, se operacioni i policisë është zhvilluar në Igumenicë.
Droga është gjetur mes shkurreve në një zonë që lidhet edhe me tokë edhe me det me Shqipërinë.
Janë sekuestruar 8 çanta që përmbanin 35 pako me drogë. Operacioni i policisë është duke vijuar, ndërsa nuk dihet ende se cilët fshihen pas kësaj sasie të madhe droge.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Nuk iu bind urdhërit të policisë kufitare proçedohet 61 vjeçari

Kundërshtoi kontrollin e dokumentacionit të skafit nga policia kufitare...

Dhunoi të dashurën, arrestohet 33-vjeçari në Sarandë

Një 33-vjeçar me iniciale E.K, ka rënë në prangat...

I rrëmbehet kthetrave të vdekjes 4 – vjeçari

Mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20.30 një ngjarje e...