Atentat shqiptarit në Greqi, i riu qëllohet me armë jashtë klubit të natës pas sherrit mes dy grupesh

- Advertisement -

 

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në Athinë, ku shënjestër ka qenë një shqiptar. Mediet fqinje raportojnë se është plagosur me armë një shqiptar, jashtë një klubi të njohur nate, në lagjen “Burnazi”, në orët e para të mëngjesit të sotëm.
Mësohet se dy grupe shqiptarësh janë konfliktuar me një grup rusësh.
Pasi janë goditur me njëri-tjetrin, një prej tyre ka nxjerrë armën e zjarrit dhe ka qëlluar ndaj një shqiptari 30 vjeç, duke e plagosur në këmbë.
Mediat greke raportojnë se shokët e tij e kanë marrë të plagosurin me makinë dhe e kanë transportuar drejt spitalit. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

WhatsApp pritet të sjellë 5 ndryshime të reja

Së fundmi drejtuesit e WhatsApp janë duke punuar për...

“Trirema XVI – 2022” i Klubit të Krijuesve Jonianë

Si përvit edhe në tetorin e 2022 Klubi i...

Tetori, muaji i ndërgjegjësimit për luftën ndaj kancerit të gjirit.

Nga Anita Marku Tetori rozë është shpallur nga Organizata Botërore...

29 shtatori, Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. Fotoekspozitë(Video)

29 shtatori është Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, e...