Bashkia Sarandë “sulm” për herë të dytë për pastrimin e Çukës

- Advertisement -

Adrian Gurma ka qenë sot së bashku me Ndërmarrjen e Shërbimeve dhe me punonjës së saj në Çukë për të mbikqyrur aksionin e pastrimit të zonave problematike në këtë zonë.

“Vazhdojmë me pastrimin e territorit në aksin rrugor pranë fshatit Çukë. Ecim!”, informon vijimin e këtij aksioni në Çukë.

Jo vetëm pastrimi i mbeturinave të përditshme, por dhe baza inertesh të cilat janë hequr me skrep dhe janë transportuar më pas në vendgrumbullimin e duhur për këto inerte.

“Strategjia për të vendosur kontroll mbi pastërtinë e territorit, po prek një nga një të gjitha vatrat e reja e të vjetra, që përdoren si koshe “ilegalë” për hedhjen e lloj-lloj mbetjesh urbane. Këto ditë, në kontroll është vendosur rruga automobilistike përgjatë fshatit Çukë. Njësia mbështetëse për pastrim ka mënjanuar disa vatra plehrash dhe kjo punë vazhdon, e shoqëruar edhe me masa të reja për moslejimin e rimbushjes së tyre.”, shprehet Bashkia Sarandë lidhur me këtë aksion.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...