Bashkia Sarandë pastron “Baba Rexhepin” e “Kodrën” nga mbetjet inerte

- Advertisement -

 

Bashkia Sarandë vijon aksionin e pastrimit të ambienteve publike në lagjen Kodër e Baba Rexhep.

Kësaj here jo vetëm për të pastruar mbetjet si plastikë apo karton, por për të pastruar territorin nga mbetjet dhe materialet inerte.

“Sot ishim në Sarandë, në lagjen Kodër e Baba Rexhep, për të pastruar territorin nga mbetjet dhe materialet inerte.”, shprehet kryebashkiaku Adrian Gurma.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...