Bashkia Sarandë aksion për pastrimin e mjedisit, sot në Ksamil

- Advertisement -

Kryebashkiaku Adrian Gurma vetëm një ditë pas takimit të zhvilluar së bashku me Prefektin e Qarkut, Flamur Mamaj dhe me përfaqësues të bashkive Sarandë, Delvinë, Finiq e Konispol për të diskutuar mbi planin e masave për pastrimin e mjedisit, ka filluar të marrë masat.

Punonjësit e Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike kanë filluar të pastrojnë në Ksamil dhe përgjatë rrugës automobilistike, ku nuk mungojnë bidonat e ujit apo kanaçet e pijeve që udhëtarët i fluturojnë nga dritarja e makinës.

“Punonjësit e Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike në punë, për pastrimin e teritorrit, në Ksamil dhe përgjatë aksit të rrugës automobilistike Sarandë-Ksamil.”, bën me dije Gurma në Facebook duke shpërndarë dhe disa foto nga ky aksion.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...