Bashkia Finiq/ I themi “JO” dhunës ndaj gruas

- Advertisement -

Në kuadër të “16 Ditëve të Aktivizmit”, kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave, u zhvillua mbledhja e Mekanizmit Koordinues dhe Komiteteve Administrative të Bashkisë Finiq, në prani të kryetarit të Bashkisë Kristo Kiço, në sallën e mbledhjeve të Këshillit Bashkiak në Livadhja.
” Me slloganin kryesor të takimit “I japim fund dhunës ndaj grave”, kërkojmë të thyejmë fenomenin e heshtjes, duke dashur të ndërgjegjësojmë shoqërinë në tërësi. Duke dërguar njëkohësisht një mesazh të qartë për tolerancë zero, me synimin kryesor parandalimin, mbrojtjen dhe ndihmën e menjëhershme për viktimat e fenomenit që tenton të shndërrohet në një pandemi.”, shprehet Bashkia Finiq me anë të një postimi në Facebook.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...