Bashkia Finiq aksion për rregullimin e ndriçimit

- Advertisement -

Elektriçistët e departamentit të ndriçimit të bashkisë së Finiqit po vazhdojnë zëvendësimin gradual të llampave konvencionale dhe LED, në të gjithë territorin e Komunës, nën udhëzimin e kryetarëve të komuniteteve.

Që në orët e hershme të mëngjesit me kamion, shërbimet përgjegjëse komunale kanë punuar në çdo pikë që ka nevojë për zëvendësim të menjëhershëm, sipas defekteve dhe dëmeve që janë regjistruar më parë.

Duhet theksuar se, departamenti i energjisë elektrike do të jetë duke punuar çdo ditë deri në zgjidhjen e problemeve të raportuara në të gjithë rrjetin e ndriçimit komunal.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...