Gjendet një mjet i braktisur në afërsi të Hanias në Greqi, besohet se është përdorur nga 4 shqiptarët dhe pakistanezi që u arratisën nga burgu

- Advertisement -

 

Është gjetur një automjet i braktisur në periferi të Irakleo-Rethimno, në afërsi të Hanias në Greqi.

Mjeti raportohet të jetë vjedhur gjatë natës në Hania dhe mendohet se është përdorur nga 4 shqiptarët dhe 1 pakistanez që u arratisën mbrëmë nga një burg i vendit helen.
Nga të dhënat më të fundit, mësohet se një prej shqiptarëve është arrestuar në 2016, si pjesë e një bande të madhe shqiptarësh që kryenin grabitje, madje në një rast, ata dyshohet se kanë vrarë një të moshuar.
Tre shqiptarët e tjerë janë dënuar për trafik droge, ndërsa pakistanezi për 3 vrasje.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...