Volos: Shqiptari 34-vjeçari që kërcënoi partneren me kaçavidë është i papenduar – thotë se ajo dëshiron ta shkatërrojë

- Advertisement -

34-vjeçari shqiptar po tenton të “çmendë” partneren e tij 26-vjeçare, duke e kërcënuar me kaçavidë , për pasojë gjendet në bankën e të akuzuarit dhe dënohet në shkallë të parë me 14. muaj burg, me tre vjet pezullim dhe mundësi ankimimi.
34-vjeçari T.L. foli për protothema.gr dhe shprehu mendimin e tij në lidhje me denoncimin e abuzimit ndaj tij nga bashkëshortja, gjë që shqetësoi opinionin publik. Ai është një shtetas shqiptar me banim të përhershëm në Volos dhe punon në një kompani komunale.
Ai akuzohej nga partnerja e tij 26-vjeçare K.P. , për dhunë në familje, konkretisht se ai e ka kërcënuar me kaçavidë përpara djalit të tyre të mitur, diçka që e ka bërë edhe më parë, duke rezultuar në pritje të dy ankesave të tjera të ngjashme ndaj tij.
Mirëpo, ai vetë nuk pranon asgjë, shprehet se është i “tronditur” nga kthesa që mori çështja dhe pretendon se partnerja e tij po përballet me probleme psikologjike.
Fillimisht ajo pohon se ai nuk e ka kërcënuar as me kaçavidë dhe as me gojë. “ Nuk e kam kërcënuar sa jemi bashkë” , thotë ai shprehimisht. I pyetur se përse partnerja e tij u detyrua të ngrejë padi ndaj tij, 34-vjeçari tenton të zbërthejë akuzat e saj. Ajo pretendon gjithashtu se e kishte kërcënuar në të kaluarën.
“Çfarëdo që të them është pak. Kam paditur edhe për shpifje, por nuk e mbajtën sepse ajo e ka fëmijën. Ajo më ka kërcënuar se do të më fusë helmin e miut në ushqimin tim. Nuk e di pse. Jam i shokuar. Kjo grua dëshiron të më shkatërrojë. Problemi i vetëm është në trurin e saj. Nuk do prokuror, do psikolog”tha ai.
I pyetur nëse do të tentojë të kthehet në shtëpi në të ardhmen, ai përgjigjet: “Nuk do kthehem më në shtëpi. Kërkoj të gjej një shtëpi tjetër. Ajo është e lirë të jetojë jetën e saj dhe të mos ketë frikë për jetën dhe fëmijën e saj. Të kthehet në shtëpi me fëmijën , sepse fëmija po vuan. Por kur ajo të humbasë durimin, do të jetë tepër vonë për të. Ajo do të mendojë për atë që ka bërë dhe do ta gjejë veten në një rrugë pa krye. Mos mendoni se për shkak të punësimit në Bashki do t’i zgjidhen problemet. Unë punoj që në moshën 14 vjeç dhe jam 34. Nëse do të shkoja në burg a do të ishte e lumtur ajo? Nëse do të hyja brenda ajo do të humbiste paratë që hynin në shtëpi. Tani do të kërkoj ta shoh fëmijën tim përmes sistemit gjyqësor”.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Hebrejtë e Delvinës dhe të Sarandës para dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.(Video)

27 janari njihet si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit, ku...

Aksion i IKMT në Ksamil, prishjet në vijën bregdetare

IKMT ka nisur sot një aksion për prishjen e...

Ndahet nga jeta Sami Peçi

Sot pas një sëmundje të rëndë u nda para...

Në ditën ndërkombëtare të edukimit: libri miku më i mirë (Video)

Në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit paraditen e së martës...