Video: Në pak minuta Saranda në vitin 1991, “Trubullira”, “Kampi i punëtorëve”, grupi i valleve të Ansamblit “Butrinti”.

- Advertisement -

Sot po ju prezantojmë një video mjaft interesante të Sarandës të vitit 1991. Në të ju do të shihni Lagjen “Kodër”, “Trubullirën”, në krah të hotel “Turizmi”, “Kampin e Punëtorëve”, por edhe pamje te tjera të Sarandës dhe më pas ju do të ndiqni një interpretim nga dy solistë të njohur të Ansamblit “Butrinti”, të shoqëruar nga grupi i vajzave valltare dhe nga orkestra e Estradës Profesioniste të Sarandës, Thoma Gjoni, Adem Daci, Agim Halili, Pullum Zote etj.
Ju urojmë ta ndiqni me kënaqësi dhe njëherësh duke kujtuar Sarandën e atyre viteve.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...