VIDEO/Erëra të forta dhe përmbytje në Greqi, Korfuzi shpall gjendjen e jashtëzakonshme

- Advertisement -

Reshjet e dendura dhe erërat e forta kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Greqi. Korfuzi ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të motit të keq që ka prekur ishullin. Ministri i Mbrojtjes Civile, Christos Stylianidis njoftoi se është nisur për në Moraitika për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar për shkak të përmbytjeve të mëdha. Ndërsa në të gjitha pikat rrugore të konsideruara si të “rrezikshme” janë marrë masa emergjente nga Policia Rrugore. Mbrojtja Civile iu rekomandon drejtuesve të mjeteve që të ndjekin udhëzimet e policisë dhe të shmangin zonat problematike, shkruajnë mediat greke.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...