EKIPET E SHERBIMEVE NE BASHKINE E FINIQIT JANE NE KEMBE PER PERBALLIMIN E “TEKAVE” TE MOTIT

- Advertisement -

Edhe pse paksa herët, moti pas atij behari me temperatura shumë të larta, tregon se kemi hyrë në dimër. Madje ditën e djeshme në juglindje të vendit ka nisur bora e parë. Kjo bën që në bashkinë Finiq të merren masa konkrete për përballimin e situatës, vecanërisht për ditët me shi që derimë tani tregon se do të ketë shira të vrullshme.

“Ekipet e sherbimeve në Bashkinë e Finiqit kanë punuar intensivisht, kohët e fundit, në të gjithë territorin, para ardhjes së dimrit. Shërbimet kompetente kryen pastrimin, krasitjen e pemëve, zbukurimin e bimëve, lyerjen me vaj si dhe riparimin e dëmtimeve të rrjeteve rrugore. Në të njëjtën kohë, për zonat dhe objektet e përbashkëta u kujdesën nga stafi i bashkisë. Puset e ujërave të shiut dhe të ujërave të zeza u pastruan me kohë, për trajtimin e menjëhershëm të incidenteve me ndërhyrje të synuara.

“.. Ka ende shumë për të bërë. Ne përdorim të gjitha burimet njerëzore të drejtuesve tanë për t’iu përgjigjur nevojave të bashkëqytetarëve tanë, në mënyrë metodike dhe të organizuar, ndaj asaj që është e qartë. Ajo që për shumë vite mungonte, ishte kërkesa duke e bërë kështu Bashkinë e Finiqit më funksionale dhe më të sigurt … “tha ndër të tjera, z. Kico, shkruhet në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...