Vesel Koçiu kyç selinë, votimi për shkarkimin e Bashës bëhet te dera e selisë

- Advertisement -

Mëngjesin e sotëm, ka nisur procesi i votimit për shkarkimin e Lulzim Bashës, nga anëtarësia e Partisë Demokratike. Kutitë e votimit për Referendumin janë hapur që prej orës 08:00 në 106 qëndra. Mirëpo diçka e çuditshme ka ndodhur në Sarandë. Kryetari i PD-së, Vesel Koçiu, ka kyçur derën e ambienteve të selisë dhe është nisur drejt Tiranës.

Në këtë mënyrë, votimi po bëhet jashtë selisë, pavarësisht temperaturave të ulëta Ndërkohë që në shumë prej qyteteve, votimi është duke u kryer në ambiente private, për shkak se zyrat e PD-së janë mbyllur, pasi kryetarët e tyre janë në mbështetje të Lulzim Bashës.

Ndërkohë që qytetarët e Delvinës do të votojnë në Kinoteatrin e qytetit.

/sarandalife.al/

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...