Vandalizëm në Sarandë/Hapni kamerat, denonconi vandalët!

- Advertisement -

Në inboxin e medias sarandalife.al ka mbërritur një mesazh i cili shprehet:

“Pershendetje sarandalife, shikoni cfare vandalizëm ka ndodhur me koshat ne bulevard. Keto foto te mengjesit i kam bere vete. Dua te denoncoj nje akt te pashembullt jo qytetarie, te ndodhur mengjesin e sotem.I kerkoj te gjithe lokaleve qe ndodhen afer ketyre koshave te hapin kamerat e te nxjerrin nje me nje te gjithe ata qe e kane shemtuar bulevardin, kane shkaterruar pronen publike.Ju faleminderit.”

Pamje të tilla janë shqetësuese për çdo qytetar apo vizitor të qytetit tonë, por kërkesa e këtij qytetari nuk është vetëm denoncimi i këtij akti vandal, por ai kërkon gjithashtu ndihmën e bizneseve pranë bulevardit për t’iu “çjerrë” maskën personave që e kanë dëmtuar këtë pronë publike.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...