U zhvillua takimi i radhës mes dy bashkive, Finiq e Sarandë

- Advertisement -

Pas takimit ditë më parë në bashkinë Finiq takimi i radhës ishte ai në bashkinë Sarandë, takim ky në kuadër të marrëveshjes mes dy bashkive për çështjet e turizmit.-Në bashkinë e Sarandës u zhvillua dje takimi i dytë i punimeve në kuadër të planifikimeve të veprimtarive bashkëpunuese të grupeve këshilluese për çështjet e turizmit, ku morën pjesë përfaqësues të Bashkisë Finiq dhe Bashkisë Sarandë.Qëllimi i takimit ishtë përcaktimi i aktiviteteve sipas komisioneve përkatëse. Me moton “bashkë për turizëm pa kufij territorialë dhe pa kufij sezonalë“që i përket në veçanti mbledhjes së ardhshme nën mbikqyrjen e të dy bashkive, në 6 maj 2022 në qendrën kulturore “Katina Papa” në Livad

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...