Trikala: Lumi Litheos i mbushur me peshq të ngordhur – Cila është arsyeja e fenomenit të rrallë

- Advertisement -

Me një fenomen tē rrallë janē përballur banorët në lumin Litheos në Trikalla. Pak poshtë urës së unazës Trikalla-Janinë, në lartësinë e Nea Zoagorës, mbi lumin Litheos kanë dalë në sipërfaqe me dhjetëra peshq të ngordhur. Nuk dihet ende nga cfarë është shkaktuar kjo situatë, është ndikim i ndotjes së mjedisit apo ka mungesë oksigjeni, për shkak të nivelit të ulët të lumit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...